Yapımcı / Yönetmen

 

ÇEVREBEY, Türkiye’de  3 Boyutlu “MOCAP/ Dijital Hareket Yakalama Teknolojisi” ile yapimi gerçekleşen 40 dakikalik ilk animasyon filmdir.

Istanbul Büyükşehir Belediyesi için FGP Prodüksiyon’un yapimini gerçekleştirdigi ÇEVREBEY filmi ilkokul çagindaki çocuklara çevre bilincini aşilamak amaciyla hazirlandi.

Filmin gösterimi Istanbul’daki  tüm ilkokullarda yapilacak.

Yapimciligi ve yönetmenligini Fehmi Gerçeker’in üstlendigi, 15 karakterin yer aldigi bu animasyon film, birçok ünlü sinema ve tiyatro sanatçisi tarafindan seslendirildi;
Memet Ali Alabora, Gazanfer Özcan, Savaş Dinçel, Mustafa Alabora, Settar Tanriögen, Zeynep Irgat ve Nilüfer Açikalin...

ÇEVREBEY Filmi, Birleşmiş Milletler Çevre Koruma Departmani’na göre gerek içerigi gerek yapim teknolojisi ve süresi bakimindanTürkiye’de oldugu gibi dünyada da bir ilktir.

FGP Prodüksiyon New York’taki Birleşmiş Milletler’le bu filmin alti dile çevrilerek, dünyaya dagitimi konusundaki temaslarina devam etmektedir.

 
ÇEVREBEY SESLENMESİ YAPILDI...
FGP Prodüksiyon tarafından yapımı gerçekleştirilen Çevrebey Çizgi Filmi'nin seslendirmesi Mustafa Alabora'nın seslendirme yönetmenliğinde 10 mart 2007 günü ünlü isimler tarafından gerçekleştirildi.
Mucit Dede'yi Gazanfer Özcan, Can'ın yaşlılığını Savaş Dinçel, Yöneticiyi Settar Tanrıöver,Müteahhiti Mustafa Alabora, Çevre Bey'i Mehmet Ali Alabora, Yöneticinin Karısını Zeynep Irgat seslendirdi.Çocuk kahramanlar ise oldukça ünlü ve yetenekli çocuklarımız tarafından seslendirildi. Can'ı "Aliye" dizisindentanıdığımız Ayberk Koçar, Ayşe'yi "Karınca Yuvası"'ndan tanıdığımız Ece Bostancı, Emre'yi Sina Develioğluve Tarık'ı ise Ahmet Çetindemir konuştu.
Normal filmlerin aksine 3D modelli 'motion capture' teknolojisiyle yapılan çizgi filmlerdereferans oluşturması amacıyla seslendirme önceden yapılmaktadır..
ÇEVREBEY AVUSTRALYA RADYOSUNDA
Avustralya SBS radyosu Türkçe yayınları, yapımcı/yönetmen Fehmi Gerçeker le bir radyo röportajı yapmıştır.30 dakikadan fazla olarak yayınlanan bu röportajda Fehmi Gerçeker in bütün çalışmaları yanında en son çalışması olanÇevreBey konusuda uzun bir süre yer almaktadır.
Bu programı : www.radio.sbs.com.au/language turkish den 'entertainment" bölümünden dinleyebilirsiniz.
ÇEVREBEY HÜRRİYET GAZETESİNDE
Hürriyet Gazetesinde 27 Kasım 2007 tarihinde 2. sayfada 'SÜPER KAHRAMAN ÇEVRE BEY' adlı bir haber yer almıştır.